Лужанки для України

Lužánky pro Ukrajinu


Všechny aktivity jsou ukrajinským dětem poskytovány bezplatně.


Hledáme dobrovolníky, kteří umí ukrajinsky a chtěli by pomoct s organizací aktivit pro rodiny s dětmi. Jste to vy? Ozvěte se na e-mail: ukrajina@luzanky.cz.

  1. Adaptační skupiny a jazykové kurzy


SVČ Lužánky otevřelo adaptační skupiny pro děti dvou věkových kategorií dle šablony Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a jeho Výzvy Adaptační skupiny pro děti cizince migrující z Ukrajiny září - prosinec 2022.

Skupiny jsou určené dětem, které nebyly začleněny do vzdělávání v mateřských školách, anebo do dětských kolektivů v základních školách. Cílem je pomoct dětem přizpůsobit se českým podmínkám a rozvíjet jejich řečové dovednosti. Dále se u dětí zaměřujeme na snižování negativních dopadů spojených s válečným konfliktem, přípravu na nástup do škol a školek a také podporu duševní pohody a zdraví.

Informace najdete na e-mailové adrese.

Realizace aktivit byla podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy prostřednictvím poskytnuté dotace na adaptační skupiny a jazykové kurzy pro děti cizince migrující z Ukrajiny 2022, na projekty:


  • Čeština levou zadní - jazykové kurzy pro děti a mládež z Ukrajiny, projekt číslo 0127/15/UKR_JK/2022

  • Lužánky ukrajinským dětem, projekt číslo 0166/14/UKR_AS/2022

  • Letní jazykové kurzy pro děti a mládež z Ukrajiny, projekt číslo 0039/16/UKR_PJK/2022


2. Volná místa v kroužcích 2022/2023

Vyberte jakýkoli kroužek z této nabídky a ozvěte se vedoucím. Kontakty najdete vždy pod informacemi o kroužku. Vybírat můžete podle věku, místa i zaměření. Máme také kroužky pro rodiče s dětmi.

Kompletní nabídka kroužků zde.

Kontakt: ukrajina@luzanky.cz


3. Nabídka práce

Aktuální nabídku pracovních míst nejen pro ukrajinské občany najdete na webu lužánek.4. Aktivity dalších spřátelených středisek - Lipka, Helceletka